Case #1 - Trevor a pochybnost

Trevor byl ve vztahu se ženou, které dokonce nabídl manželství. No pořád si nebyl naprosto jistý, jestli právě ona je „ta pravá". Cítil se mnohem jistěji ve svém rozhodnutí, když se rozhodl projít terapií, no některé pochybnosti i tak u něj zůstali. Cítil, že jejich hodnoty se sblížili, když jeden druhého milovali a když by mohli mít skvělý společný život. No obavy podrývali jeho důvěru – mohl by tam být ještě někdo, kdo by ve skutečnosti mohl lepší?

Read More >>

Case #2 - Jaké jsou tvé limity?

Mladý muž prišel, že má problém s prítelkyní. Mel zájem na tom, aby jejich vztah dále pokracoval, ale ona chtela odklad, a ackoliv si myslela, že ho miluje, zdálo se, že ztrácí zájem a chtela méne závislý vztah. Byl frustrovaný a v této situaci se necítil príliš mocný. Vypadalo to, jako by ona mela udelat neco predtím, než se mel udelat nejaký postup. Krom mackání své košile, nevedel, co delat. Ona byla nerozhodná a vubec nevedela, co chce.

Read More >>

Case #3 - Joan nespokojená klientka

Joana byla Keltka v polovině svých padesátých let. Měla spoustu peněz a 2 dospělé dcery s dvěma různými muži. Byla rozvedená a hodně cestovala. Joan nebyla spokojená. Cítila nedostatek nejistoty ve své práci, nemohla uvést do praxe spoustu let strávených studiem. Cítila se být nepochopená ostatními a nepodporovaná přáteli. Cítila, že ostatním dávala mnoho ale nikoho z nich nezajímala.

Read More >>

Case #4 - Sexy a celibátní

Tracey byla vdaná 12 let a měla dítě. V manželství byla šťastná . Se svým partnerem vycházela velmi dobře. Ale zřídka měli sex. Na začátku jejich vztahu odjela na rok do zámoří. Během té doby měla velice intenzivní sexuální románek. Utekla od něj pryč, vrátila se domů a vdala se. Ale dlouho jí trvalo, než měla zkušenost za sebou, a pořád se s ní nesjednotila.

Read More >>

Case #5 - Rozzlobená vyrážka

Přišla za mnou Lian, protože měla na tváři kožní vyrážku, jíž se nemohla zbavit. Ptal jsem se na nějaké kontextové informace – její život, úrovně stresu, zdravou dietu, cvičení a rodinu. Byla mladá – něco málo přes 20 a už meditovala. Vyzkoušela již mnoho léčeb, ale žádná jí nepomohla se vyrážky zbavit. Byla tichá a říkala, že si jí lidé, krom její vyrážky, nevšímají. Proto jsem jí požádal, aby si představila sebe jako tu vyrážku a aby se popsala.

Read More >>

Case #6 - Disciplína a svoboda

Trevorovi bylo 33. Vyrùstal v Indii s matkou, otec vùbec nebyl zasvìcen. Poslali ho do alternativní školy, studenti mìli spoustu svobody, ale málo vedení. Do Austrálie se dostal, když mìl nìco pøes dvacet, èasto se úèastnil veèírkù a usilovnì pracoval. Zatímco vyrùstal, matka vždycky pracovala, skoro nikdy ji nevidìl, i když žili pod stejnou støechou.

Read More >>